Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

W poniedziałek 27 maja Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który przewodniczył uroczystej liturgii udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii
Mszę świętą wraz z księdzem proboszczem Janem Zającem koncelebrowali: ks. Adam Marek – proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla, ks. Jan Biedroń – proboszcz parafii pw. MBNP, ks. Dariusz Sidor - proboszcz parafii pw. św. Barbary, ks. Witold Płaza – proboszcz  parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Zakrzowie, ks. Zbigniew Pustuła – proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Sobowie i ks. Dariusz Woźniczka  - proboszcz parafii pw. Św. Gertrudy i św. Michała Archanioła w Wielowsi

Na wstępie uroczystości rodzice dzieci przystępujących do sakramentu bierzmowania przywitali księdza biskupa prosząc o udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży zgromadzonej w kościele. Przed homilią, którą wygłosił ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz ksiądz proboszcz  Jan Zając poprosił księdza biskupa o udzielenie młodzieży sakramentu bierzmowania jednocześnie zapewniając Go o dobrym przygotowaniu młodzieży do przyjęcia tego sakramentu. W wygłoszonej homilii ksiądz biskup zachęcał młodych, aby w różnych sytuacjach życiowych przywoływali Ducha Świętego.
Po homilii uformowała się procesja bierzmowanych. Kapłani odbierali kartki od bierzmowanych i podawali imię ks. biskupowi a ksiądz biskup namaszczał krzyżmem świętym, czyniąc znak krzyża na czole bierzmowanego. Młodzież po otrzymaniu sakramentu bierzmowanie wróciła do swoich ławek.
Na zakończenie Liturgii przedstawiciele młodzieży podziękowali ks. biskupowi Krzysztofowi Nitkiewiczowi za udzielony sakrament bierzmowania oraz za przygotowanie do tego ważnego wydarzenia kapłanom, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i całej wspólnocie parafialnej za dar modlitwy w ich intencji.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.