Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

W czwartek, 6 czerwca 2024 roku odbyło się w naszej parafii zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza święta rozpoczęła się o godzinie 18:00, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy przeszła ulicami osiedla Dzików.  Na każdym z ołtarzy odśpiewane zostały hymny, a następnie kapłan udzielał błogosławieństwa wiernym.

Po powrocie do kościoła ksiądz proboszcz Jan Zając poświęcił kwiaty, zioła i wianki, które stanowiło ważny element tej uroczystości. Na zakończenie Mszy św. miało miejsce błogosławieństwo dzieci. Po odmówieniu specjalnej modlitwy, na głowę każdego dziecka kapłani nałożyli swe ręce, kreśląc znak krzyża i wypraszając dla nich łaski. Każde z dzieci, za swoje zaangażowanie w procesje, dostało słodkie upominki.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.