W deszczową sobotę 14 września 2024 roku w święto Podwyższenia Krzyża Świętego wierni z Tarnobrzega, w tym parafianie z naszego kościoła, po raz kolejny wyruszyli na pielgrzymkę do Sulisławic do Matki Bożej Bolesnej. Pielgrzymowano w czterech różnych grupach w godzinnych odstępach czasowych z placu przed Klasztorem Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu. Najpierw wyszła grupa piesza, po niej grupa biegowa, następnie rowerowa a na koniec autokarowa. Padający deszcz towarzyszył pielgrzymom całą drogę, by w trakcie Mszy świętej zaświeciło piękne słońce.

Msza św. koncelebrowana, która  ze względów pogodowych nie została odprawiona na ołtarzu polowym a w Sanktuarium rozpoczęła się o godz. 13.40 po przyjściu ostatniej grupy pielgrzymów – grupy pieszej. Mszy św. przewodniczył dziekan dekanatu tarnobrzeskiego ks. Adam Marek z udziałem 8 księży z terenu Tarnobrzega, w tym ks. proboszcza Jana Zająca, który przewodniczył grupie rowerowej.
Na początku Mszy św. pielgrzymów powitał proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Tarnobrzegu Ojciec Michał Śliż, dziękując wiernym z Tarnobrzega za udział w pielgrzymce, choć – jak mówił - jeszcze rano po nocnej ulewie, w świetle komunikatów pogodowych zastanawiano się czy w ostatniej chwili jej nie odwołać.
Prosił byśmy Matko Bożej, która doskonale zna nasze życie, nasze przewinienia i grzechy  zawierzyli nasze troski i cierpienia, nasze rodziny, pracę, codzienność, naszych przyjaciół, kapłanów i osoby konsekrowane.
Homilię do pielgrzymów w Sanktuarium wygłosił proboszcz parafii pw. św. Barbary w Tarnobrzegu ks. Dariusz Sidor, który przewodniczył grupie pieszych pielgrzymów.
Pomimo padającego ciągle deszczu, przemoczonej odzieży i obuwia modlitwa do Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach niosła się głośnym echem w murach Sanktuarium. Bo tutaj jak co roku przed cudownym obrazem Matce Bożej Bolesnej zawierzyliśmy nas samych, nasze rodziny, nasze parafie, prosząc o nieustanne wstawiennictwo za nami.
O godz. 15:00 pielgrzymi pięcioma autokarami tym razem ogrzani promieniami pięknego słońca wyruszyli w drogę powrotną do Tarnobrzega.