W piątek 20 września 2024 roku  odbyło  się Międzydiecezjalne Nocne Czuwanie Akcji Katolickiej na Świętym Krzyżu. W spotkaniu udział wzięli wierni z trzech diecezji: kieleckiej, radomskiej oraz sandomierskiej.
O godz. 17:00 z naszego kościoła wyruszyła pielgrzymka autokarowa Akcji Katolickiej na Święty Krzyż z Prezesem Akcji Katolickiej Diecezji Sandomierskiej panią  Bożena Kapuściak i księdzem proboszczem Janem Zającem. Po drodze na Święty Krzyż z kolejnych parafii dołączali do pielgrzymujących grupy wiernych.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 20:00 pod Trzema Krzyżami w Hucie Szklanej.  Po przywitaniu pielgrzymów przez Ojców Oblatów i Księży Asystentów Diecezjalnych Pani Prezes Bożena Kapuściak złożyła kwiaty przy Pomniku Trzech Krzyży Katyńskich, zwanym też Świętokrzyską Golgotą Wschodu u podnóża Świętego Krzyża.

Następnie wyruszono do Sanktuarium Świętego Krzyża  w trasie odprawiając nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym roku rozważania przygotował i poprowadził oddział z diecezji kieleckiej. Po dotarciu do Sanktuarium była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i adoracji w relikwii Świętego Krzyża w kaplicy Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, kaplicy Oleśnickich.

O godz. 22:00 w bazylice Trójcy Świętej  rozpoczęło się czuwanie przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego. Przez godzinę adorację poprowadził oddział diecezji sandomierskiej. Spotkanie zakończyła Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Radomskiego ks. Marka Solarczyka z udziałem kilkunastu księży i ojców zakonnych. Obsługę liturgiczną Eucharystii zapewnił oddział diecezji radomskiej.

Po Eucharystii wyruszono w drogę powrotną do miejsc zamieszkania.