W piękną słoneczną sobotę 12 października 2024 roku Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna naszej parafii wraz z księdzem Sylwestrem Utnikiem wynajętym busem wybrała się na paintball do Centrum Paintballa w Wielowsi. Bo formacja ministrancka to nie tylko służba przy ołtarzu i zbiórki formacyjne, ale także rekreacja.

W zabawie udział wzięło 21 osób. Najpierw był podział na dwie drużyny,  przebieranie się w specjalne kombinezony i zaopatrzenie w sprzęt. Drużyny rozpoznać można było po kolorach kasków – jedne były czerwone a drugie niebieskie. Wyznaczeni zostali kapitanowie. Następnie instruktaż. I próbne strzelanie do auta. A potem się zaczęło. Strategia walki, taktyka kapitanów, zaangażowanie, obrona, atak – to wszystko się działo. Wszystko pod czujnym okiem i nadzorem pana Przemysława Wojdyło.

Paintball to przede wszystkim wspaniała zabawa i integracja. Kilka godzin pobytu w specjalnie przygotowanej bazie był czasem dobrej zabawy i sportowej rywalizacji na świeżym powietrzu. Paintball okazał się bardzo ciekawą i atrakcyjną formą rekreacji.
Po zakończeniu rywalizacji wszyscy zgłodnieli, więc zostali zaproszeni na pieczenie kiełbasek.