W niedzielę 13 października 2024 roku gościliśmy w naszej parafii misjonarza z Syberii O. Arkadiusza Bajaka, ze Zgromadzenia Księży Klaretynów.  Ojciec Arkadiusz, który na co dzień posługuje w Rosji, w dalekiej Syberii, nad samym Bajkałem, na każdej Mszy św. głosił Słowo Boże. Mówił o swoich początkach pracy na misji w Rosji, o swoich pierwszych parafianach, a raczej dwóch parafiankach, z których najmłodsza miała 95 lat. I to one jako jedyne uczestniczyły w pierwszej Mszy św. O. Arkadiusza na Syberii.

Ojciec misjonarz przybliżył nam charakter swojej pracy i środowisko, w którym posługuje. Mówił o swoich parafianach, potomkach zesłańców syberyjskich, których wiara i modlitwa dawała siły do przeżycia w tak ciężkim klimacie.
Mówił, że na Syberii najgorsze nie są mrozy. Najgorsza jest samotność. Dlatego kończąc prosił modlitwę za niego i za jego parafian. Po Mszy św. można było wesprzeć darem serca prace misyjne na Syberii.