Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

W niedzielę 6 lipca 2025 roku po Mszy św. o godz. 10:00 w sposób bardzo uroczysty i pełny wzruszających chwil pożegnaliśmy naszego wikariusza Sylwestra Utnika, który został zamianowany na proboszcza w parafii św. Józefa Robotnika w Kotowej Woli. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Wojciech, z udziałem księdza Sylwestra i asyście kilkudziesięciu członków Liturgicznej Służby Ołtarza. Wielu ministrantów wyjechało już na wakacje i im ksiądz Sylwester już wcześnie podziękował za posługę przy ołtarzu. 

Po Mszy św. ksiądz Wojciech w imieniu proboszcza Jana i Seniora Stanisława podziękował księdzu Sylwestrowi za prawie 5 lat posługiwania w naszej świątyni, za pracę z młodzieżą, za pracę z ministrantami, za cały ten wkład i serce, które w tę parafię włożył. Podziękował też księdzu Sylwestrowi za wszystkie lata w szkole, ale też za tworzenie braterskiej wspólnoty w domu parafialnym. Życzył aby w nowej parafii miał sporo satysfakcji, aby czuł się spełniony, aby trafił na otwarte serca i życzliwych ludzi.

Po nim przedstawiciel Liturgicznej Służby Ołtarza powiedział: „…Czcigodny księże Sylwestrze. Z serca dziękujemy za wszystkie lata posługi w naszej parafii a szczególnie za oddanie z jakim opiekował się ksiądz wspólnotą ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, animatorów a także Dziewczęcej Służby Maryi. Twoja obecność, serdeczność i duchowe wsparcie były dla nas źródłem inspiracji, prawdziwym świadectwem wiary. Z radością ale i ze wzruszeniem przyjmujemy wiadomość o księdza nowej misji jako proboszcza. Życzymy księdzu obfitości Bożych Łask, mądrości Ducha Świętego, siły w codziennych obowiązkach i ludzkiej życzliwości w nowej parafii. Niech Pan Bóg prowadzi księdza każdego dnia a Matka Boża otacza swoją opieką.”

Po Liturgicznej Służbie Ołtarza podziękowania i życzenia złożyli przedstawiciele wspólnot parafialnych działających w naszej parafii i rada parafialna. Podziękowania i życzenia popłynęły z głębi serc dla księdza Sylwestra, który pokorą, cichością, zaangażowaniem i posługą kapłańską zjednał sobie wdzięczność parafian.

Na zakończenie rodzice ministrantów powiedzieli słowa, które wzruszyły nie tylko księdza ale i obecnych w kościele: „Drogi księże Sylwestrze. Kiedy usłyszeliśmy, że ksiądz odchodzi z naszej parafii pierwsza reakcja była – niedowierzanie. Druga – pytanie, kto teraz zabierze nasze dzieci do McDonalda? Z głębi serca pragniemy podziękować za czas, który spędził ksiądz w naszej parafii. Dziękujemy za duszpasterską troskę, za ciepło, życzliwość i za serce oddane posłudze szczególnie tym najmłodszym. Księdza cierpliwość, zrozumienie i zaangażowanie w ich formację duchową i liturgiczną były dla nich nie tylko przykładem wiary ale i ogromnym wsparciem w codziennym wzrastaniu. Dziękujemy za każde dobre słowo, za uśmiech i obecność, która budowała wspólnotę i inspirowała do czynienia dobra. Dziękujemy za te wszystkie wspólne chwile nie tylko te przy ołtarzu ale i przy frytkach. Dla naszych dzieci te wyprawy były niczym pielgrzymki. Dziękujemy też za wszystkie wycieczki, na których odkrywały nie tylko nowe miejsca ale i to że ksiądz naprawdę może być fajny, inspirujący i dowcipny. Dziękujemy za cierpliwość do naszych pociech, której mogliby pozazdrościć najwięksi święci. Zostawia ksiądz po sobie nie tylko wspomnienia ale i gromadkę rozbrykanych, szczęśliwych dzieciaków, które dzięki księdzu wiedzą, że bycie ministrantem i Maryjką to nie obowiązek, to przygoda. Choć odchodzisz z naszej parafii, nie z naszych serc. Wiemy, że tam dokąd Bóg poprowadzi będzie ksiądz równie wielkim błogosławieństwem dla nowych wiernych. Niech Bóg obdarza księdza zdrowiem, pokojem i radością  a Matka Boża otacza swoją opieką w dalszej kapłańskiej drodze.”

Każde wypowiedziane podziękowania i życzenia nagradzane były długimi gromkimi brawami. Na zakończenie wzruszony ksiądz Sylwester powiedział między innymi: „…Bardzo dziękuję wszystkim. Wiele dobra tutaj doznałem i będę na pewno z radością wracał. Zapraszam oczywiście tak samo do siebie...”
Na koniec liczne grono ministrantów stanęło do pamiątkowego zdjęcia z byłym już opiekunem formacji księdzem Sylwestrem Utnikiem.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.