Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

medaliki 15W niedzielę 10 grudnia 2023 r. na Mszy świętej o godz. 11:30 miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia medalików dzieciom przygotowu-jącym się do Pierwszej Komunii świętej. Ksiądz Jan Zając, który przewodniczył Eucharystii przypomniał dzieciom, że medalik jest znakiem naszego oddania się Matce Bożej, które powinno dokonać się na nowo w tym nabożeństwie.

Jest to wyraz żywej wiary: Jestem Twój, o Boże. Ma on być także pamiątką tego, co się dokonało podczas chrztu św., kiedy staliśmy się dziećmi Bożymi i zobowiązaliśmy się do dawania świadectwa o Bogu w swoim codziennym życiu - powiedział proboszcz.
Następnie ksiądz proboszcz Jan Zając poświęcił medaliki, a dzieci z szacunkiem je ucałowały. Poświęcone medaliki rodzice uroczyście wręczyli dzieciom, aby były dla nich drogowskazem na drodze życia.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 182 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.