Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

Proboszcz ks. Jan Zając, w poniedziałek  20 maja 2024 r. obchodził 29. rocznicę święceń kapłańskich. Uroczystej koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył ks. Jubilat, który również wygłosił homilię skierowaną do dzieci świętujących Biały tydzień w rocznicy I Komunii świętej.

Każdy jubileusz jest źródłem naszej wdzięczności Bogu za otrzymane łaski, za hojność darów Bożych. Łaski, którymi obdarowany jest kapłan są niezliczone. Dziś dziękowaliśmy Bogu za 29 lat posługi Księdza Jana. Po Eucharystii przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza, wspólnoty Faustinum, dzieci obchodzące rocznicę I Komunii świętej i przedstawiciele parafian złożyli  ks. Jubilatowi życzenia zdrowia, sił do pracy i Bożego błogosławieństwa i podziękowania za pracę przez te 29 lat. Były piękne bukiety kwiatów i pieśń „Życzymy…”.
Ksiądz proboszcz podziękował wszystkim za życzenia i powiedział, że każdy jubileusz jest też sposobnością, by Bóg wzbudzał w sercach młodych ludzi pragnienie zawierzenia się Bogu w kapłaństwie. Dlatego prosił o modlitwę o nowe powołania do służby Bożej zwłaszcza z naszego środowiska ministranckiego i lektorskiego naszej parafii.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.