Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

W czwartek 30 maja 2024 roku uroczystość Bożego Ciała rozpoczęła się mszą św. o godz. 9:00, której przewodniczył ks. proboszcz Jan Zając. Po Eucharystii wierni w procesji z Najświętszym Sakramentem obecnym w monstrancji zatrzymywali się przy czterech pięknie przyozdobionych ołtarzach, gdzie czytana była Ewangelia. W procesji Eucharystycznej dziękowaliśmy Panu Bogu za dar Eucharystii, prosiliśmy Jezusa Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu.

Udział w tej procesji był publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. W tym dniu chcieliśmy w taki zewnętrzny sposób uczcić Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, w Chlebie Eucharystycznym. Udekorowaliśmy domy i przyozdobiliśmy ołtarze, wiedząc że pośród nas przechodzi żywy Chrystus, który chce utwierdzić nas w wierze i we wzajemnej miłości, by błogosławić.

Była piękna pogoda, stąd bardzo dużo osób, w tym całe rodziny z dziećmi sypiącymi kwiatki i dzwoniącymi dzwoneczkami uczestniczyło w Mszy świętej i procesji. Liturgiczna Służba Ołtarza, dzieci pierwszokomunijne, kandydaci na ministrantów, osoby niosące obrazy i feretrony, dzieci sypiące kwiatki długim kolorowym pochodem poprzedzali księży niosących Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Na uroczystość Bożego Ciała stawili się jak zawsze niezawodni panowie Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej na Dzikowie, którzy nieśli baldachim. Zgodnie z tradycyjnym obrzędem wierni po drodze zabierali do domów gałązki brzóz, którymi przystrojone były ołtarze.

Przez kolejne osiem dni, zwanych oktawą, trwać będą obchody święta Bożego Ciała. Osiem dni oktawy Bożego Ciała jest uważane za czas szczególnej łaski, gdy Jezus we własnej osobie spaceruje naszymi ulicami.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.