Miesiąc październik poświęcony jest Maryi i pięknej modlitwie różańcowej, modlitwie prostej, a zarazem kompletnej pod każdym względem. W różańcu łączą się i uzupełniają wszystkie rodzaje modlitwy: uwielbienie, pochwała, błaganie, wstawiennictwo, dziękczynienie.
W naszym kościele 1 października rozpoczęliśmy wspólną modlitwą różańcową. O godz. 17:30 ksiądz Sylwester Utnik odprawił nabożeństwo różańcowe wspólnie z ministrantami, dziećmi i parafianami. Dzieci nieśmiało zareagowały na zaproszenie do modlitwy różańcowej przy balaskach ale z każdym dniem będą nabierały odwagi.

Modliliśmy się o zdrowie dla nas i dla naszych bliskich, w intencjach prywatnych ukrytych w naszych sercach a także w intencji papieża, w jego intencjach oraz całego kościoła Świętego.
Po nabożeństwie różańcowym dzieci otrzymały plansze i obrazek do naklejania.

Ojciec Św. Jan Paweł II wielokrotnie nawoływał, aby wytrwale odmawiać różaniec, zarówno we wspólnotach kościelnych jak i naszych rodzinach. W trakcie powtarzanych wezwań jednoczy on serca, prowadzi do zgody, ożywia nadzieję i obdarza nas wszystkich pokojem i radością Chrystusa, który dla nas się narodził, umarł i zmartwychwstał. Tak mówił o modlitwie różańcowej:  „Różaniec jest moją codzienną modlitwą – i muszę powiedzieć, że jest modlitwą cudowną, cudowną w swojej prostocie i w swej głębi… W tej modlitwie powtarzamy wiele razy te same słowa, lecz są to słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej krewnej Św. Elżbiety. Z tymi słowami łączy się cały Kościół. Modlitwa różańcowa jest modlitwą wdzięczności, miłości i ufnej prośby… Do tej modlitwy różańcowej zachęcam was i zapraszam. Odmawiajcie różaniec!