W dniu 5 października 2024 roku - w Stalowej Woli – Rozwadowie w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej odbyła się XIV Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca.
O godz. 9:00 przedstawiciele Kół Żywego Różańca  z naszego kościoła udali się wspólnie z innymi członkami kół różańcowych działających w innych parafiach naszego miasta na spotkanie do Rozwadowa. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych diecezji sandomierskiej organizowana jest corocznie w pierwszą sobotę miesiąca października. Do Rozwadowa przybyło setki członków kół Żywego Różańca ze swoimi kapłanami. Na terenie diecezji sandomierskiej do Kół Żywego Różańca należy około 40 tys. osób.

Padający deszcz spowodował, że modlitewne spotkanie zostało przeniesione z placu przed sanktuarium do wnętrza, które nie pomieściło wszystkich pątników. Przed sanktuarium Panowie Strażacy przygotowali namioty i ławki dla osób, którym nie udało się wejść do środka.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania pątników przez księdza Augustyna Łyko, kustosza sanktuarium oraz Diecezjalnego Moderatora Kół Żywego Różańca. Podziękował przybyłym za liczne przybycie pomimo niesprzyjających warunków i zaprosił do wysłuchania historii sanktuarium, którą przedstawiła Pani przewodnik. Po niej siostra zakonna opowiedziała historię cudownego medalika.

Po konferencji formacyjnej pt. „Z różańcem w ręku”, którą wygłosił ksiądz Krzysztof Dzierżak, została odmówiona modlitwa różańcowa a po niej koronka do Matki Bożej Szkalerznej.

O godz. 12:00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ksiądz Augustyn Łyko, a wraz z nim kapłani przybyli z pielgrzymami.
W homilii ks. Augustyn Łyko podkreślił, że szczególnie trudna sytuacja Kościoła i ludzi wierzących w obecnych czasach wymaga zwrócenia się o pomoc do Matki Najświętszej, a najlepszym sposobem jest odmawianie różańca.

Na zakończenie Eucharystii Słowo Boże wygłosił ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz, który przybył by podziękować członkom kół różańcowych za Ich codzienną modlitwę.
Kościół potrzebuje różańcowego świadectwa popartego czynami miłości i wy je dajecie. Potrzebują go młodzi, osoby religijnie obojętne i niewierzące” – powiedział ks. biskup kończąc swoje podziękowanie. Na koniec modlitewnego pielgrzymowania ks. biskup udzielił zebranym swojego błogosławieństwa.
Po liturgii pielgrzymi udali się na Agapę.