W niedzielę 20 października 2024 r. bezpośrednio po Koronce do Miłosierdzia Bożego rozpoczął się program słowno-muzyczny, połączony z modlitwą w oparciu o wypowiedzi św. Jana Pawła II. Na początku ksiądz proboszcz Jan Zając przywitał serdecznie wszystkich zebranych w naszej świątyni, podziękował za przybycie gościom, Chórowi Tarnobrzeskiemu, Ojcu Andrzejowi, Pani Anecie Surowiec i przekazał głos Pani Ewie Rokoszewskiej animatorce Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w diecezji sandomierskiej.

Pani Ewa Rokoszewska przywitała panie, które przyjechały do Tarnobrzega z Janowa Lubelskiego - Panią Teresę Duda –  animatorkę Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ  w Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim i Panią Urszulę Surma - lekarkę, która w 2019 roku otrzymała nagrodę Diecezji Sandomierskiej „Arbor Bona” – Dobrego Drzewa oraz Ojca dominikanina Andrzeja Chlewickiego – opiekuna grupy dzieła intronizacji NSPJ w kościele Dominikanów w Tarnobrzegu. Do naszego kościoła na występ przybył również Chór Tarnobrzeski ze swoją  dyrygentką panią Anetą Surowiec.

Przez ponad półtorej godziny trwał program słowno-muzyczny, połączony z modlitwą w oparciu o wypowiedzi św. Jana Pawła II. Chór tarnobrzeski po każdym słownym wystąpieniu pań z Janowa i O. Andrzeja Chlewickiego śpiewał pieśni związane z naszym wielkim rodakiem Janem Pawłem II. Pani Zofia Piwowar swoim śpiewem i grą na skrzypcach ubogaciła niedzielny występ. Zaś Pani Aneta Surowiec, która kieruje Chórem Tarnobrzeskim wystąpiła w roli solistki.

Program słowno-muzyczny wykonany pięknie, wybrane rozważania Papieża Jana Pawła II, fragmenty kazań ponownie wyzwoliły w słuchaczach chwile zadumy, zachwytu, wspomnień i zadowolenia z naszego Wielkiego Rodaka. Pieśni wykonane przez Chór Tarnobrzeski, trafnie dobrane do treści przekazywanych przez panie z Janowa i O. Andrzeja niosły się po naszej świątyni. Zebrani w kościele dołączali do chóru śpiewając znane im utwory. Chwile niezapomniane.