Wielki Piątek to dzień upamiętniający śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Obchodziliśmy go w zadumie, powadze i skupieniu. Po wielkopostnym nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godzinie 18.00 została odprawiona niepowtarzalna wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej.
Ksiądz Piotr Gaj i asysta weszli w ciszy. Przed ołtarzem ks. Piotr przez chwilę leżał krzyżem. Po modlitwie wstępnej zostało odczytane proroctwo o Cierpiącym Słudze Jahwe i fragment Listu do Hebrajczyków. Następnie został odczytany z podziałem na role opis Męki Pańskiej według św. Jana.
Po homilii wygłoszonej przez ks. Seniora Antoniego Saneckiego w bardzo uroczystej modlitwie wstawienniczej Kościół polecił Bogu siebie i cały świat.
Centralnym wydarzeniem liturgii wielkopiątkowej była adoracja Krzyża. Zasłonięty fioletowym suknem Krzyż Liturgiczna Służba Ołtarza wniosła przed ołtarz. Ksiądz Piotr stopniowo odsłaniał ramiona Krzyża i śpiewał trzykrotnie: „Oto drzewo Krzyża, na którym zawisło zbawienie świata”, na co wierni zgromadzeni w kościele odpowiadali: „Pójdźmy z pokłonem”. Po liturgii Krzyż został umieszczony przed ołtarzem, tak by każdy wierny mógł go adorować. Jest on aż do Wigilii Paschalnej najważniejszym punktem w kościele.
Ostatnią częścią liturgii Wielkiego Piątku była procesja do Grobu Pańskiego. Przy dźwięku kołatek, procesja z Najświętszym Sakramentem przeszła do Bożego Grobu, gdzie odbyła się adoracja w ciszy. Na ołtarzyku umieszczonym przy Grobie został wystawiony Najświętszy Sakrament w monstrancji okrytej białym przejrzystym welonem – symbolem całunu, w który owinięto ciało zmarłego Chrystusa. Straż przy grobie zaczęli pełnić Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej na Dzikowie. Adoracja trwała do godz. 22.00.