Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

przedstawienie 01Z okazji 16-tej rocznicy nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej Nr 9 w Tarnobrzegu w naszym kościele została odprawiona w dniu 16 maja o godzinie 10.00 uroczysta Msza św.

Msza święta, którą odprawił ks. proboszcz Jan Zając zainaugurowała tegoroczne obchody Święta Szkoły. W Eucharystii uczestniczyli: Dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji, uczniowie oraz członkowie ich rodzin.

Czytaj więcej...

nabozenstwo fatimskie 06We wtorek  13 maja 2014 r. po Mszy św. wieczornej dzieci pierwszokomunijne w swoich uroczystych strojach komunijnych wraz ze swoimi rodzinami i pozostałymi osobami wzięły udział w procesji ulicami naszego osiedla odprawiając nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwo fatimskie połączone z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii odprawiane jest w każdy 13 dzień miesiąca od maja do października.

Czytaj więcej...

majowka 06Pomimo majowego deszczu dzieci pierwszokomunijne licznie przybyły na majówkę na godz. 17.30. Wspólnie z dziećmi na majówce obecne były ich rodziny i mili goście. Ksiądz proboszcz powitał wszystkich przybyłych a szczególnie rodziców chrzestnych i dziadków, za których dzieci modliły się na majówce. Ksiądz proboszcz podkreślił ważną rolę jaką pełnią w życiu dzieci rodzice chrzestni i dziadkowie. Podziękował im za obecność na uroczystości I Komunii Świętej i na majówce. Dzieci przez tydzień będą uczęszczać na majówkę w strojach komunijnych.

I kom sw 36Jak co roku dzieci z drugiej klasy szkoły podstawowej przystąpiły w naszej parafii do I Komunii Świętej. Dzieci brały udział w przygotowaniach do tej uroczystości w szkole i w kościele, aby godnie i świadomie przeżyć ten jeden z najważniejszych momentów w życiu chrześcijanina. Do Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę o godz. 11.30 przystąpiło 31 dzieci.
Pierwsza Komunia Święta jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących i ich rodzin, lecz również dla całej wspólnoty parafialnej. Proboszcz Jan, który odprawił Mszę św. w swojej homilii powiedział:

Czytaj więcej...

swieto strazaka 05    4 maja w Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie liturgiczne świętego Floriana. Z tej okazji Ochotnicza Straż Pożarna z Dzikowa z pocztem sztandarowym  uczciła ten ważny dla strażaków dzień Mszą świętą o godz. 10.00 podczas, której modliliśmy się w ich intencji. Strażakom życzenia złożył ksiądz proboszcz Jan, w podziękowaniu za  ich służbę dla ludności i posługę w czasie uroczystości kościelnych. Nasza OSP w Dzikowie aktywnie włącza się w życie parafii. Dziękując za ofiarną służbę druhom strażakom, ks. proboszcz życzył im błogosławieństwa Bożego, opieki świętego patrona oraz wszelkiego dobra w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

Czytaj więcej...

Odzwiedzający

Odwiedza nas 169 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.