Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

 

wlochy

     Wszystkich, którzy chcieliby oddać cześć naszemu wielkiemu rodakowi – Janowi Pawłowi II przy jego grobie, jak i tych, którzy po raz kolejny chcieliby poczuć atmosferę tych wzruszających chwil, przypomnieć sobie tą lekcję godności i pokory, kiedy to Wielki Człowiek odchodził na ołtarze Świętych tego świata, zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch.

Czytaj załącznik ze szczegółami dotyczącymi pielgrzymki.

 

orszak 68    6 stycznia br. w uroczystość Objawienia Pańskiego „Trzech Króli”, na każdej Mszy św. odbywało się poświęcenie kadzidła i kredy, którą oznaczaliśmy drzwi naszych domów. Ofiary złożone na tacę przeznaczone zostały na misje.

    W naszej parafii po mszy św. o godz. 10.00 wyruszył  korowód uczestników III Orszaku Trzech Króli. Orszak z naszej parafii połączył się z orszakiem z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wspólnie dotarliśmy na Plac Bartosza Głowackiego, na którym spotkali się pozostali uczestnicy z parafii św. Barbary oraz Chrystusa Króla. Na Placu nastąpił wspólny pokłon Bożej Rodzinie, odmówienie modlitwy Anioł Pański i wspólne kolędowanie.

 

oplatek 06    Podtrzymując świąteczną atmosferę członkowie wspólnoty Róż Różańcowych naszej parafii spotkali się w niedzielne popołudnie 5 stycznia br. na dorocznym opłatku. Ksiądz proboszcz Jan Zając witając przybyłych bardzo serdecznie, złożył życzenia pełne miłości i dobroci płynące z głębi serca, po których nastąpiło łamanie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń.
    Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze, przy stole zastawionym słodkimi domowymi wypiekami, któremu towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd. Następnie uczestnicy udali się do kościoła na nabożeństwo różańcowe i zmianę tajemnic różańcowych.

Czytaj więcej...

 

wit 01    Drodzy parafianie! Umieszczamy w galerii projekty graficzne witraży, które dzięki Waszej ofiarności będą mogły zdobić okna w naszej świątyni.

    Oglądajcie je, wybierajcie, a fundatorów i ofiarodawców prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub telefonicznie. 

 

swieta rodzina    W dzisiejszą Uroczystość Narodzenia Pańskiego, życzymy Wam Drodzy Parafianie i mili Goście spojrzenia z żywą wiarą na Stajenkę betlejemską, spojrzenia z wiarą na siebie nawzajem. Niech wasze serca napełnią się radością, że Bóg rzeczywiście przyszedł na świat i jest pośród nas. Czeka jedynie na otwarcie się naszego serca. Serca nasze pełne Boga sprawią, że będziemy prawdziwie Jego światłem na tym świecie. Życzeniami, modlitwą ogarniamy wszystkich chorych, samotnych i płaczących. Chrystus swoją miłością chce otwierać ludzkie serca także na Wasze sprawy.

    Niech radość Betlejemskiej Nocy ogarnie Wszystkich. Dzisiaj narodził się nam Zbawiciel, radujmy się. Nie ma miejsca na smutek, kiedy rodzi się życie, nastaje radość z obietnicy niekończącego się życia.

Niech się weseli święty, bo blisko jest palmy zwycięstwa; niech się raduje grzesznik, bo dane mu jest przebaczenie; niech powróci do życia poganin, bo do niego jest powołany. 

    Życzymy, każdemu z Was i Waszym Rodzinom, aby święta Bożego Narodzenia były dla Was naprawdę chrześcijańskie, tzn. aby rzeczywiście Bóg był blisko Was, aby był „Bogiem z nami”. 

    Zdrowia, wszelkiej ludzkiej pomyślności, Bożego błogosławieństwa i radosnych spotkań w gronie Rodzinnym, przyjaciół i bliskich. Niech Boże Dziecię Wam błogosławi.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.